vabaks rahvaks

olen mõtisklenud endamisi, et mis meid eestlasi takistab saada südamelt ning hingelt vabaks rahvaks. mõned asjades olen enda jaoks selgusele jõudnud.

 • meie ajalugu on meil nagu pomm kaelas, mis järjest sügavamale viib. oleme kujundanud endast ohvrirahva, keda kõik suuremad ja võimsamad kotivad. tuletame seda igal võimalusel meelde ja siis tunneme sellest masohhistliku rahulolu. selline meelesisund takistab meil leidmast uusi perspektiive.
 • meie suur raha kultus. kui vaadata eestlaste muinasjutte, siis on need enamjaolt seotud varanduse otsimise ja leidmisega.  vabadussõja alguses läksid rindele vabaduse eest võitlema idealistid, õpilased ja vaesem rahvas, neil ei olnud midagi kaotada, ainult võita. suurtalunikud hoidsid võimalikult kaua sõjast eemale, neil oli mida kaotada. kui me ei lõpeta kaukajumala kummardamist, siis oleme manipuleeritavad ja nõrgad.
 • luterlik töömoraal ja eelmises punktis kirjeldatu sunnib meid tööd rabama. elama selleks, et töötada, mitte töötada selleks, et elada. tee tööd siis tuleb ka armastus, kes ei tööta see ei söö jne need on eesti vanasõnad, mis iseloomustavad väga hästi meid. õnneks on noored oma suhtumist muutmas
 • kõige võõra ja välismaise kummardamine. juba pärisorjale tundus kõik see mis oli mõisas ihaldusväärne ja õige olevat. võtame üle valimatult kõike, analüüsimata mis on meile vajalik või omane. eks me tahtsime n -liidu haardest välja osaliselt ka selle pärast, et oleks võimalik poest välismaa asju saada. välismaa elulaadi automaatne kopeerimine ei avarda samuti perspektiive

neid punkte saaks siia ritta kindlasti panna palju, aga mis ma siia kirja panin on minu arust olulisemad. kui kegi tahab täiustada või oma eriarvamust väljendada, siis iga kommentaar on teretulnud

2 kommentaari

 1. A.I.V.O on

  Eestlane oli kehv orjarahvas, kõvem oli ta siiski kiltri või kupjana. Egas muidu siis saksad valinud maarahva seast neid eriti aktiivseid… Noile oli aga see muidugimõista väljundiks.
  Võib-olla peaksime aja üldse maha võtma, otsima oma sisemusest: mis teeb meist eestlase?

 2. asjadest on

  AIVO-poiss, räägi ikka ainult enda nimel, eks. Mul see orjarahva jutt hakkab juba pikalt üle viskama. Orirahvas ei suuda peale 800 aastat orjamist luua oma riiki, ega säilitada mõtet iseseisvusest. Orirahvas ei suuda mittemillegist luua oma haritlaskonda.

  Ja kui sa natsa ajalugu vaatad, siis avastada, et eestlased ajasid alati oma pisipoliitikat. Mahhineerisid, tegid diile, mässasid, võtsid osa “koalitsiooni” sõjakäikudest jmt.

  Igatahes mina küll ennast mingi orjarahva liikmena ei tunne. Ja masohhist ma kah pole, et enese hinge piinamisest suurt mõnu tunneksin.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: