mõtteid mässust

mässe ikka toimub, hetkel kreekas möllavad noored. aga miks tekivad sellised spontaansed mürglid? tavaliselt tekivad need rahulolematusest. tööinimesed hakkavad  mässama siis, kui elutingimused  muutuvad massidele väljakannatamatuks. eriti tõenäoliseks muutuvad mässud, siis kui rahulolu on kestnud kaua ja hakkab inimesi tüütama. kreekas sai mäss alguse ühe nooruki segastel asjaoludel tapmisest politse poolt. politsei on ennegi inimesi tapnud, aga mäsuks läheb harva. siin oli antud lugu sädemeks püssirohutünnis. millega siis pole noored rahul, minu arvates ei ole nad rahul perspektiiviga mida vanemad ja ühiskond neile pakuvad, üksluist tööd hommikust õhtuni, tuima tarbimist, eluaegset laenuorjus,t nädalalõpu veetmist kuskil meelelahutusasutuses jne. kõik see tundub nende jaoks hirmutav. nii tekivad varjatud pinged ühiskonna ja rahulolematute vahel, mis lahvatavad vägivallaks. see pakub noortele alternatiivi keskklass igavale ja mandunud elule. kuna tegemist on lõunamaalastega siis on konfliktid kerged tulema.

kui lugeda eesti internetikommentaare, siis enamus mõistavad sellise tegevuse hukka. eestlase ideaaliks on töö ja eraomandus, elus sisuks on töö, elumõtteks on töö, enese väljenduseks on töö ja auto. filosoofia on tihedalt seotud tööga. sellise mõttelaadiga, ei saagi me teistmoodi reageerida. paljud kommentaarid, lähtuvadki töö keskselt , et noored tuleb saata tööle, kul nad siis terveks saavad, mis küll nende töötavad vanemad mõtlevad jne. aga tuima töö vastu need noored ju mässavadki. ka unustavad armsad kommentaatorid, et võimalus nendel vabalt sõna võtta ilma karistust kartmata, on ka mässu tulemus, nimelt suure prantsuse revolutsiooni.

mina vägivallatsemist ei poolda, ehk olen ma sellest välja kasvanud. sain oma noorukiea mässumeele suunata eesti vabaduse taastamisele. samas ei mõista ma kreeka noorukeid hukka, kuna mõistan nende hirme ja püüdlusi vabaneda mandumist pakkuvast tulevikust.

2 kommentaari

  1. asjadest on

    Mina defineerisin seda Kreeka mässu, kui sisserännanud rumeenlaste, türklaste jmt rahva eneseväljendust ja kättemaksu. Samuti nagu mäss Rootsis teatab, et oma riiki purustavad vaid juurteta inimesed. Rootslased oma riiki ju ei lammuta…
    Ja mis neil seal kreekas siis õigupoolest viga on?

  2. anarhismiakateemia on

    kreekas ei mölla immigrandid, vaid etnilised kreeklased. seal on ideoloogiate vaheline konflikt. kui võrrelda kreeka mässu ja pronksiöö mässu pilte, siis on näha, et kreeklased lõhuvad ja põletavad aga ei varasta, röövi, ega ole nänni peal väljas. Ja vaevalt nad oma riiki tahavad lammutada, tahavad lihtsalt vabaneda sellest troostitust tulevikust, vireleda väikese raha eest mingil pasatööl, maksta 30a laene, manduda keskklassi enesega rahulolevasse elustiili.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: